ЖеланияКорзина
Изделия из гранита. Успей заказать у нас. Оставляйте заявку на сайте и наш менеджер с Вами свяжется.+380 (50) 488-97-55показать+380 (50) 488-97-55+380 (93) 546-65-88
Фотогалерея
Контакты
Алитан Груп ООО
Контактное лицо:
Владимир
Телефоны:
+380 (50) 488-97-55показать+380 (50) 488-97-55 все+380 (50) 488-97-55 +380 (93) 546-65-88
Адрес:
10002, Украина, Житомирская обл., Житомир, Житомир на карте
График работы:
Пн-Пт 8:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00 без перерывов;
Вс выходной
Хімічні способи декорування каменя. Виправлення дефектів оброблюваного каменю

Хімічні способи декорування каменя. Виправлення дефектів оброблюваного каменю

Хімічні способи декорування каменя. Виправлення дефектів оброблюваного каменю

У камені можуть бути як природні дефекти, так і дефекти, що виникли згодом через недбале поводження з готовими виробами. До природних дефектів відносяться різкі зміни структури й кольору каменю, включення в нього зерен кварцу, наявність сітки тонких звивистих тріщин, що нагадують шви в черепних костях і називаних тому “черепними”, а також каверн (порожнеч) і т.п.. До дефектів, що виникають згодом, відносяться відколи, місцеві тріщини й ін.

Більша частина природних дефектів каменю непереборна. У держстандартах обговорені припустимі межі дефектів, при перевищенні яких вироби бракуються. Інша частина природних дефектів, наприклад каверни, і дефекти, що виникли згодом у вигляді сколів й місцевих тріщин, можуть бути усунуті шляхом мастичення або склеювання виробів з каменю.

Мастичення каменю полягає в заповненні мастикою каверн, тріщин і т.п.  Мастики виготовляються в гарячому або холодному виді й відповідно наносяться гарячим або холодним способом. У першому випадку виправлений виріб може використатися відразу ж після охолодження нанесеної мастики, у другому – потрібен значний час на її затвердіння. При мастиченні кольорових мармурів одночасно використають мастики декількох кольорів і застосовують шматочки каменю, домагаючись можливо більше точного відтворення природного малюнка.

До складу гарячої мастики входять барвник, шелак, каніфоль і мармурове борошно. Спочатку розплавляють каніфоль, у яку додають шелак і барвник. Нагрівання роблять через шар піску (на піщаній лазні) при безперервному перемішуванні суміші, що розігрівається. Готову мастику розливають у форми.

Мастичення гарячим способом виконується в наступній послідовності.

  1. Ушкоджене місце очищають сталевою голкою, промивають водою й висушують.
  2. Ділянка каменю з ушкодженим місцем нагрівають паяльною лампою до температури 120° С.
  3. Мастику розплавляють  сталевим   утюжком,   нагрітим   до   температури 200-250° С, заповнюють нею до країв каверну   й загладжують поверхня мастики тим же утюжком.

Після охолодження мастики в природних умовах виправлений виріб може бути переданий на обробку або на склад готової продукції. На практиці мастичення частіше виконують після полірування виробу. Більше міцне зчеплення мастики з каменем досягається при нанесенні її перед лощінням. Однак цей спосіб вимагає багато часу.

Холодні мастики можуть бути цементні й клейові. До складу цементної мастики входять портландцемент, гашене вапно, пісок і кам’яне борошно, які перемішуються в сухому стані й зачиняються водою до необхідної консистенції. Для закладення великих каверн мастика (паста) повинна бути більше густа, для дрібних – більше пластична. Цементні мастики призначені для усунення дефектів у вапняках і піщаниках.

До складу клейової мастики входять карбінольний клей, прискорювач твердіння клею (звичайно перекис бензоїла) і барвник. Відміряну кількість клею з перекисом бензоїла перетирають у порцеляновій ступці до повного зникнення зважених часток бензоїла. В отриману суміш засипають порошок барвника й ретельно перемішують всю масу.

Каверни заповнюють мастикою з деяким перевищенням розраховуючи на  усадку її при твердінні. Надлишки, що залишилися після затвердіння, мастики повинні бути зішлифовані.

Склеювання каменю так само, як і мастичення, виконується гарячим або холодним способом. У першому випадку може застосовуватися чистий шелак, у другому – карбінольний клей або клей холодного твердіння марки “Спрут-5″, розроблений Інститутом хімії високомолекулярних з’єднань АН УРСР на основі поліефірної смоли ПН-1.

Шматки каменю, що склеюють, варто попередньо очистити від забруднення, промити водою й висушити; після цього на поверхні склейки треба нанести тонкий шар клею, притиснути шматки струбцинками й витримати протягом 24 г. При великій насиченості блоку тріщинами для запобігання наступного розламування плит-заготівель склеювання доцільно робити відразу ж після розпилювання.

Таке склеювання поки виконують у експериментальному порядку, з’єднуючи шматки розколотих плит встик без армування. Плити армують після розпилювання, тобто  на тильну сторону плити перпендикулярно тріщинам наклеюють клеєм “Спрут-5″ смужки азбестоцементу.

Комментарии
Пока нет комментариев
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх